Idea drzwi hybrydowych Martom polega na inteligentnym łączeniu różnych materiałów, w celu uzyskania optymalnych właściwości.

Pozwala to wykorzystać ich zalety i równocześnie wyeliminować wady. Na rynku jest wiele rodzajów drzwi zewnętrznych. Najbardziej popularne to drzwi drewniane, aluminiowe, stalowe lub plastikowe. Wszystkie te materiały mają zalety, ale też wady, które przekładają się na właściwości drzwi oraz ich cenę.

jakie-wybrac-drzwi-do-domu

Stal

Stal szczególnie wyróżnia się właściwościami mechanicznymi takimi jak sztywność i wytrzymałość. W porównaniu do aluminium i PCV ma małą rozszerzalność cieplną. Jest wyraźnie lepszym izolatorem w porównaniu z aluminium. Jest dostępna w rozsądnej cenie.

Aluminium w drzwiach

Aluminium

Aluminium jest materiałem lekkim i odpornym na warunki atmosferyczne. Niestety posiada dwie spore wady – bardzo dobrze przewodzi ciepło oraz ma dużą rozszerzalność termiczną. Żeby zneutralizować te wady potrzebne są specjalne rozwiązania technologiczne, które dodatkowo podnoszą koszty wytworzenia.

Drewno w drzwiach Martom

Drewno

Konstrukcje z drewna mają szereg zalet – jest ciepłe, lekkie, sztywne, ma bardzo małą rozszerzalność cieplną. Drzwi drewniane posiadają jedną, ale dość poważną wadę – są mało odporne na warunki atmosferyczne i przez to wymagają uciążliwej i kosztownej konserwacji.

Więc jakie drzwi wybrać?

Martom postawił na połączenie drewna, blachy ze stali ocynkowanej okleinowanej, aluminium oraz wypełnienia w postaci wstrzykiwanej piany PUR o najwyższej gęstości.

Z drewna jest wykonywany jest rdzeń ościeżnicy termicznej drew/stal oraz ramiak skrzydła. Zapewnia to znakomitą izolację, stabilność termiczną, sztywność i lekkość konstrukcji.

Drewno jest chronione przed wpływem warunków atmosferycznych poprzez obłożenie blachą, która dodatkowo usztywnia i poprawia właściwości mechaniczne.

Ościeżnica może być również wykonana z profilu aluminiowego z przekładką termiczną o grubości aż 90mm.

Technologia hybrydowa pozwala z jednej strony stworzyć drzwi o unikalnej izolacji cieplnej Ud=0,56 W/m2K, a z drugiej strony drzwi o bardzo wysokiej klasie antywłamaniowej i przeciwpożarowej.

Zobacz ofertę drzwi zewnętrznych MARTOM