Zanim wymyślono STV, producenci okien prześcigali się w produkcji nowości, aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze produkty.

W tym celu stosują nowe technologie, takie jak szyby zespolone, szyby z powłoką niskoemisyjną i szyby z powłoką antyrefleksyjną.

Jednym z rozwiązań w tej dziedzinie jest stosowanie szyb zespolonych. Szyby zespolone składają się z dwóch lub więcej szyb, które są połączone razem za pomocą specjalnego kleju lub uszczelki. Szyby zespolone są bardziej wytrzymałe i szczelne niż pojedyncze szyby, dzięki czemu zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną.

Innym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w stolarki okiennej

Jest stosowanie szyb z powłoką niskoemisyjną. Powłoki niskoemisyjne są warstwami metalu lub innych materiałów, które są nanoszone na szyby, aby zapobiec ucieczce ciepła. Powłoki te są w stanie zatrzymać do 90% ciepła, co pozwala na zmniejszenie strat ciepła i zwiększenie wydajności energetycznej okien.

Kolejnym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w stolarki okiennej, jest stosowanie szyb z powłoką antyrefleksyjną. Powłoki antyrefleksyjne są warstwami metalu lub innych materiałów, które są nanoszone na szyby, aby zmniejszyć odbicia światła. Powłoki te są w stanie zmniejszyć odbicia światła o ponad 50%, co pozwala na zwiększenie widoczności i komfortu w pomieszczeniach.

Kup okna z STV

STV technologia przyszłości

Technologia suchego wklejania szyb STV, znana również jako szklenie statyczne na sucho, polega na trwałym i stałym przymocowaniu pakietu szybowego do skrzydła okiennego. Do mocowania szyby wykorzystuje się specjalną dwustronną taśmę klejącą, która otacza cały obwód styku z ramą skrzydła.

W OKNOPLAST, w odróżnieniu od konkurencji, stosuje się także uszczelkę przyszybową, która chroni taśmę STV przed zanieczyszczeniami. Technologia STV wymaga także zastosowania zbrojenia profili skrzydeł okiennych za pomocą kształtowników stalowych.

STV w Oknoplast

Ponadto, w konstrukcjach białych i dwukolorowych łączących biel z okleiną kolorową, do pewnych wymiarów, nie stosuje się wzmocnień. Sprawia, że są one lżejsze. Systemowymi podkładkami dystansowymi, rozstawionymi po 12 sztuki wzdłuż każdej krawędzi, zapewnia się także klockowanie szyb.

Metoda szklenia na sucho przez wklejanie jest doceniana nie tylko przez specjalistów zajmujących się certyfikacją okien, producentów stolarki, ale także przez ekipy montażowe i klientów.

Dlaczego? Przez stałe sklejenie szyby z profilem skrzydła, obciążenia statyczne są przenoszone na szybę, która wykonuje funkcję nośną i odciąża ramę. Oznacza to, że okno jest lepiej stabilizowane.

Ponadto, równomierne sklejenie szyby z profilem na całym obwodzie sprawia, że naprężenia punktowe, np. w narożach, są wyrównywane. Co to oznacza w praktyce? Zmniejszone ryzyko pękania naroży i szyb podczas dostarczania, montowania i użytkowania okien.

Nie musisz się też obawiać o wykrzywienie, wygięcie czy opadanie nawet bardzo dużych skrzydeł okiennych.

Kup okna z STV